top of page

EDITORIÁL JESEŇ ZIMA 2019-20

Kolekcia Jeseň-Zima 2019/20 návrhárky Jany Ľuptákovej oslavuje návrat elegancie a ženskosti do ulíc. Vôbec po prvýkrát prichádza Ľuptáková s kolekciu na bežné nosenie, ktorá obsahuje modely vo viacerých konfekčných veľkostiach za dostupné ceny. Inšpiráciou pre ňu bola moderná žena, ktorá zvláda všetky povinnosti dňa s noblesou a zostáva šik a upravená. Bravúrne sa jej podarilo spojiť nadčasovosť základných modelov šatníka s glamour rukopisom, ktorý je pre jej módnu tvorbu typickým. Precízne prepracované strihy šiat, nohavíc a sák  kombinuje s často netradičným asymetrickým riešením, vďaka čomu vznikajú originálne, limitované modely.

Noblesu kolekcie podtrhuje farebná paleta, ktorej dominuje parížska modrá, škoricovo zlatá, čierna a strieborná.  Tento krát Ľuptáková v kolekcii nahradila pre jej tvorbu ikonickú krajku materiálmi vhodnejšími na každodenné nosenie. Siahla po príjemných bavlnených a polyesterových šatovkách či asymetricky plisovaných šatovkách. Výsledný dojem dotvára i výber doplnkov, ktorému dominujú výrazné opasky, klobúky či nežné šperky.

Kolekcia Jany Ľuptákovej Jeseň-Zima 2019/20 je oslavou zmyselnosti a krásy v každodennosti. Dokazuje, že investícia do kvalitných a prepracovaných modelov je viac než nakupovanie trendov. Nápaditosť strihov, materiálov a hravosť farieb vytvára pestrú paletu modelov nositeľných pri akejkoľvek príležitosti. Čo z kolekcie skutočne cítiť je myšlienka, že ženy by mali byť v obliekaní odvážnejšie, nemali by sa báť vyzdvihnúť krivky svojho tela a hlavne sa v modeloch cítiť dobre. Cit pre detail a vášeň pre tvorbu je to, čo Ľuptáková dokazuje každú sezónu a kolekcia  Jeseň-Zima 2019/20  nie je výnimkou.

Text: Veronika Ohrádková

Foto: Alexandra Hrašková

Model: Bernadeta Doróková a Karina Bystrianska 

Makeup: Bernadeta Doróková

bottom of page